پیام مریم مرادی به مناسبت فرارسیدن نوروز به زنان مبارز

0
606

راز نو شدن را از بهار بیاموزیم
که هرسال با تکرار خود به ما می آموزد که ﺍﮔﺮ ﺗﺤﻮﻟﯽ ﺩﺭ ﺩﻝ ﻭ ﺯندگی مان  رخ داد ،ﻣﺒﺎﺭﮎ ﺍﺳﺖ .
فرا رسیدن سال جدید فرصتی برای نو شدن افکار ، گفتار ، کردار و کوشش در جهت تغییر و تحولی تازه است . نوروز به ما فرصت می‌دهد تا تعهدات خود را به برقراری صلح، توسعه پایدار و پیشبرد حقوق بشر تجدید کنیم.
جهان برای برقراری صلح و آرامش، برای گسترش عدالت و برای درک و تفاهم بیشتر و برای اینکه از ظرفیت رعایت احترام دوجانبه و ظرفیت گردآوردن جمعیت جهان زیر چتر ناب‌ترین و خالص‌ترین ارزش‌ها بهره‌مند شود به نوروز نیاز دارد.
با وجود درگیری‌ها و مناقشات در سراسر جهان، جنگ و خونریزیهای بی رحمانه و وحشیانه ، رنج و آلام آوارگان و پناهجویان، مردمان ستمدیده و گرسنگان ، بیگانه‌هراسی و نژادپرستی در بسیاری از بخش‌های جهان، روشن است که همگی ما به روح نوروز نیاز وافر داریم.

برای همه مردم جهان، نوروز به معنای سرآغازی نو و تازه است. آغاز سال نو، آغاز بهار و نو شدن طبیعت. نوروز جوامع مختلف جهان را فراتر از مرز‌ها با هم متحد و یکپارچه ساخته است.
نوروز موجب پیشبرد صلح و همبستگی میان خانواده‌ها و میان نسل‌ها می‌شود. نوروز موجب ترویج آشتی و حسن همجواری مردم می‌شود.
ارزش‌های نوروز همان ارزش‌هایی است که ما همگی در کنار هم ، هر روز و هر کجا ترویج می‌کنیم.
ارزشهایی همچون برابری و عدم تبعیض ، ، حق حیات ، حق انتخاب ، حق ازادی بیان اندیشه و عقیده ، حق برخورداری از امنیت و صلح و آرامش ، حق برخوداری از عدالت و انصاف ، حق احترام متقابل و کرامت انسانی و …
نوروز فرصتی است تا از نو بر تعهد ات خود در قبال حفظ ‌شان و منزلت بشری و قول خود مبنی بر اینکه هیچکس را فراموش نکنیم تاکید ورزیم.
نوروز فرصتی است تا عزم راسخ خود را در پیمودن مسیر ساختن آینده‌ای شاد و موفق برای همه و زندگانی هماهنگ با طبیعت تقویت کنیم.
نوروز به ما یادآوری می کند که از زمینی که در آن زندگی می کنیم، مراقبت بیشتری نماییم.
نوروز با تاکید بر طبیعت و بهار ما را به حفظ بیشتر و بهتر محیط زیست و طبیعت دعوت می کند.
امید که سال نو ، سال رهایی از هر نوع زور و ظلم و استبداد باشد.
سال نه گفتن به تبعیض ها ،خشونت ها ، شکنجه ، بردگی ، برای رسیدن به حق حیات ، ازادی ، امنیت شخصی ، برابری ، عدالت و احترام به کرامت انسانی.
سال نه گفتن به سانسورهایمان ، برای رسیدن به حق ازادی بیان اندیشه و عقیده و انتشار ان بدون ارعاب و ترس
شایسته است تا ضمن تبریک ایام نوروز به تمامی همکاران و دوستان تلاشگر در جنبش رهایی زن ، مراتب قدردانی و سپاس خود را از تمام فعالیتها و تلاشهای انساندوستانه و اگاهی بخش این جنبش اعلام نمایم . از اینکه بستری برای رشد و به اگاهی رساندن زنان جامعه فراهم ساخته ، تا با کسب آگاهی و خود باوری ، حقوق ذاتی و انسانی خود را بشناسند و برای احقاق و مطالبه حقوق خود تلاش و کوشش نمایند .
برای همه شما انسانهای آزاداندیش و برابری خواه ، نوروزی شاد، مفرح، سالم و در آرامش آرزو می‌کنم و امید است روح دوستی، هماهنگی، همرنگی و احترام به طبیعت حاکم بر نوروز، الهام بخش همگی ما باشد.